42 derece sıcakta davul-zurna çalıp oynadılar

Mersin'in Silifke ilçesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi nedeniyle düzenlenen törende AK Partililer, 42 derece sıcakta yol ortasında davul-zurna çalıp oynadılar.

Mersin'in Silifke ilçesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi nedeniyle düzenlenen törende AK Partililer, 42 derece sıcakta yol ortasında davul-zurna çalıp oynadılar. AK Parti Silifke İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği programda ilçe merkezinden minibüslerle hareket eden konvoy, Kabasakallı Mahallesi mevkisinde durdu. Minibüsten inen partililer, davul zurna eşliğinde oynayarak Mersin karayolunu trafiğe kapattılar. Bir süre ana yolda davul zurna eşliğinde oynayan partililer, daha sonra Babalar Günü nedeniyle önceden hazırladıkları ‘Dünya Lideri Başbakanımız, Babalar Gününüz Kutlu Olsun. Silifke AK Parti’ yazan yaş pastayı keserek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Babalar Günü’nü kutladılar. AK Parti Silifke İlçe Başkanı İsmail Hakkı Köroğlu burada yaptığı açıklamada, “AK Parti, kongrelerinde hep birlik ve beraberlik, kardeşlik ve dostluğu ön plana alarak kendini Türkiye’de örnek bir parti konumuna getirmiştir. Bizlerin ve arkadaşlarımızın derecelerin 42’yi gösterdiği bu sıcakta bu teveccüh bunun örneğidir. Yarın Babalar Günü. Tüm babaların en babası, dünyaların lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Babalar Günü’nü kutluyoruz” dedi. Partililer ise, “Sayın Başbakanımız Mersin’e AK Parti’nin il kongresine geliyor. Onu karşılamak için Silifke İlçe Teşkilatı olarak, Silifke çıkışında toplanmış bulunuyoruz. Yarın da Babalar Günü olduğu için özellikle dünya lideri Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Babalar Günü’nü kutlamak için Silifke-Mersin-Konya karayolunu trafiğe kapattık ve bir ilki gerçekleştirdik. İlk defa Başbakanımızın yol içinde pasta keserek Babalar Günü’nü kutlayacağız. Biz bu 42 derece sıcak altında Başbakanımızın arkasından, kar kış demeden koşacağız ve koşmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştular. Açıklamadan sonra partililer, minibüslere binerek konvoy halinde Mersin’e hareket ettiler.

Yahudi yerleşimi barışın önünde tehdit

İsrail’in Batı Şeria’da yeni Yahudi yerleşim birimi inşaatı kararına sert tepki gösteren Filistin yönetimi geri adım atılmaması halinde barış görüşmelerinden çekileceğini duyurdu.

Davutoğlu Myanmar'a gidiyor

Rohingya Müslümanlarının durumunu yerinde inceleyecek İslam İşbirliği Teşkilatı heyetinde Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Davutoğlu temsil edecek.

"Freud üçlemesi"ne rekor fiyat

Francis Bacon'un, Freud üçlemesi, New York'ta yapılan müzayedede, rekor bir fiyatla 142 milyon 405 bin dolara alıcı buldu.

Bu kategorideki diğer haberler