Kaskoda yeni düzenlemeler

Araç kaskosunda yeni düzenlemeye gidiliyor. Şirketler artık 'full kasko', 'süper kasko' adı altında farklı ürünler satamayacak. Alkollü sürücünün yaptığı kazada hasar ödenmeyecek...

Kasko'da yeni uygulama başlıyor... 1 Nisan'dan itibaren sigorta şirketleri artık 'full kasko', 'süper kasko' adı altında farklı ürünler satamayacak. Yeni uygulama ile şirketler; dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere 4 farklı sigorta ürününü sunacak. Sınıflandırma ise şu şekilde olacak. Sınırlı teminat almak isteyenler dar kasko, çarpma, çarpılma, hırsızlık, yangın gibi klasik teminatları almak isteyenler kasko, klasik teminatlara ek olarak isteğe bağlı farklı teminatları isteyenler genişletilmiş kasko, aracını her türlü riske karşı sigortalamak isteyenler ise tam kasko sigortasını seçebilecek. 1 Nisan'dan itibaren sel ve deprem dahil doğal afetler, patlayıcı madde taşınması, aracın anahtarının çalınması, ve hayvanların araca vereceği zararlar ek prim ödenerek teminat altına alınabilecek. Yargıtay'ın, 'sürücü alkollü dahi olsa kasko hasarı öder' kararı da tartışmalar üzerine yeniden düzenlendi. Yeni düzenlemeyle birlikte; belirlenen seviyenin üzerinde alkol alan sürücünün kaza yapması halinde araçta meydana gelecek hasar sigorta kapsamı "dışında" olacak. 1 Nisan'dan itibaren hasar ödemelerinde de bazı değişikliklere gidilecek.. Şirketlerin 45 gün içinde hasarı ödeme zorunluluğu olacak..

Yahudi yerleşimi barışın önünde tehdit

İsrail’in Batı Şeria’da yeni Yahudi yerleşim birimi inşaatı kararına sert tepki gösteren Filistin yönetimi geri adım atılmaması halinde barış görüşmelerinden çekileceğini duyurdu.

Davutoğlu Myanmar'a gidiyor

Rohingya Müslümanlarının durumunu yerinde inceleyecek İslam İşbirliği Teşkilatı heyetinde Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Davutoğlu temsil edecek.

"Freud üçlemesi"ne rekor fiyat

Francis Bacon'un, Freud üçlemesi, New York'ta yapılan müzayedede, rekor bir fiyatla 142 milyon 405 bin dolara alıcı buldu.

Bu kategorideki diğer haberler